hostility
hostility
hostility
hostility
hostility hostility

Author Topic: Obaveštenje!  (Read 8612 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ^PsYcHo DeLiJa^

  • Professional
  • EPG Veteran
  • EPG Senior Member
  • *
  • Thank You
  • -Given: 505
  • -Receive: 676
  • Posts: 5166
  • Karma: 752
  • Location: Belgrade
  • Православные братья ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΘΥΡΑ 7
  • Awards EPG Staff
    • Awards
Obaveštenje!
« on: November 18, 2018, 08:42:22 PM »
  • [+]0
  • [-]0
  • Обавештавамо вас да ће наш сервер бити угашен уколико се не нађе неко ко би се посветио раду истог. Ако неко има жељу и вољу да води сервер може да се јави или напише предлог неки. Рок је до истека сервера тј. до 13.12.2018. Хвала.


    Offline ZIDAR

    • EPG Veteran
    • EPG Senior Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 2294
    • -Receive: 1814
    • Posts: 5203
    • Karma: 2231
    • Awards EPG Car [D] Kyokushinkai PRO LAVA DAJVERS EPG Staff
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #1 on: November 18, 2018, 11:38:17 PM »
  • [+]1
  • [-]0
  • Da, diskutovali smo mi "glavni" o tome da je bezveze da svakog meseca placamo server koji stoji potpuno prazan. Ponekad udje neko greskom, ali odmah izadje. Mesecima je takva situacija. Nema igraca, nema admina. Ovi koji su formalno admini, head admini, vip admini - svi su neaktivni. Niko ne vodi racuna o serveru, i uvek je prazan. Bustuje se mozda jednom ili dva puta mesecno, i samo tada bude igraca. Cim prodje boost - opet prazan.

    Resili smo da prenesemo ovu raspravu u javni deo foruma jer je ovo vazno. Svi clanovi EPG-a, stari i novi, povremeni i redovni, sve vas pozivamo da ucestvujete u ovoj diskusiji. Rasprava je pokrenuta ovde, u javnom delu foruma, najvise zbog onih koji ne ulaze uopste na EPG 2 godine, i onda, kad se odjednom pojave i primete da je neki server ugasen - krenu da prozivaju sve nas redom zasto smo dozvolili da se server ugasi, zasto im nismo javili itd. Evo, sad je rasprava u javnom delu foruma, i svako ko udje na forum moze da vidi ovu temu. Rasprava je otvorena za narednih mesec dana, sto je vise nego dovoljno vremena da i ovi sto ponekad navrate, mogu da se prikljuce diskusiji. Ako se Knife ugasi, EPG zajednica vise nece imati nijedan server. Ostaje nam samo ovaj forum, i da cekamo bolje dane.

    Za Knife server imamo para, javi se svakog meseca 6 dobrovoljaca da ga placa, to i nije toliki problem, ali je problem to sto je on uvek prazan. Pa ako ima neko ko zeli da bude cesto na serveru, da vodi racuna o njemu, da dovodi nove igrace (reklamiranje, boost, neka redirekcija preko veze itd.), da dovodi nove admine, clanove - sad je pravo vreme da se javite. Jednostavno, nemamo ljudstva. Fale nam ljudi koji zele da se angazuju oko servera. Pa ako ima nekoga, ili vise vas, ko bi mogao ozbiljnije da se posveti serveru - ima rok mesec dana, kao sto je napisao Delija.

    Ovo je prvi put od osnivanja, 2009. godine da postoje velike sanse da ostanemo bez ijednog servera. A imali smo i zlatno doba, kad je EPG imao 5-6 servera, i svi su bili popunjeni. Da li je u pitanju to sto je CS izasao iz mode, ili smo mi, kao zajednica, krivi sto smo dozvolili da do ovoga dodje, ili je mozda kombinacija ta dva razloga, ili neki treci razlog u pitanju - do toga cemo mozda doci kroz diskusiju u ovoj temi.

    Voleo bih da cujem i neke predloge, misljenja o buducnosti EPG-a. Jos bolje ako imate nesto konkretno na umu - plan kako, s kim, kada, sa koliko para itd. taj plan moze da se ostvari. Dobrodosle su sve ideje, pa cemo da razmotrimo one najbolje. Thinking outside the box nije zabranjen. Cak je i pozeljan taj nacin razmisljanja.

    Pa eto, server je placen do 13. decembra, i ima vremena svako da napise sta misli da nam je najbolje da radimo, ili jos bolje, da se javi neko da vodi brigu o Knife serveru, koji bi bila prava steta ugasiti. Ipak taj server ima sentimentalnu vrednost za mnoge clanove, nekad smo bili medju najboljima, a sad smo, nazalost, tu gde smo.


    Offline Schism

    • VIP
    • EPG New Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 20
    • -Receive: 23
    • Posts: 34
    • Karma: 25
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #2 on: November 19, 2018, 04:45:27 PM »
  • [+]0
  • [-]0
  • Ja mogu da placam server i dalje, mogu bacati bust jednom mjesecno, ali nemam vremena da igram, fakultetske obaveze pritisle.

    Offline 4x4=12

    • EPG Veteran
    • EPG Experienced Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 47
    • -Receive: 262
    • Posts: 1047
    • Karma: 411
    • Location: on tour
    • Meowingtons
    • Awards PRO LAVA DAJVERS [D] Faraon Premračni Previse lenj 2 EPG Retired Staff (ljubicasta)
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #3 on: November 19, 2018, 07:35:28 PM »
  • [+]0
  • [-]0
  • Uvek postoji opcija da se napusi 1.6 potpuno, i da se predje na CS GO. Ne znam detalje oko hostinga, ili npr. na koji nacin se pojavis u ''community servers'' listi i da li je potrebna nekakva dozvola od nekoga) ali znam da tamo postoji bukvalno hiljade i hiljade servera, kao nekada u 1.6...

    E sad, to ne bi znacilo da bi server bio stalno pun, ali ako ga malo izreklamiras i odrzavas online - dolazili bi ljudi. Ne znam ni da li postoji knife only mod tamo, ali kreedz, surf, hns, i jos par modova - oni su tu. Nesto kao sto je bio nas fun server npr. je jako cesto u community serverima.
    Vecina ljudi ulazi na servere sa dobrim pingom, u odnosu na to gde zive, tako da bi opet imali uglavnom ljude iz ove zone. Ali bi sve to bilo na malo vecem nivou, pa bi na kraju trebalo i vise da se cimas oko servera. Makar mislim da bi bilo tako. I predpostavljam da bi hosting bio skuplji, ako se uopste placa.

    Takodje, engine je drugi, tako da sve sto znas o podizanju servera, dodavanju plugova i ostalo - kroz prozor. Jbm li ga kako se odrzava cs go server :D Negde sigurno postoje informacije.

    Offline ZIDAR

    • EPG Veteran
    • EPG Senior Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 2294
    • -Receive: 1814
    • Posts: 5203
    • Karma: 2231
    • Awards EPG Car [D] Kyokushinkai PRO LAVA DAJVERS EPG Staff
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #4 on: November 20, 2018, 12:14:41 PM »
  • [+]0
  • [-]0
  • Hankok [19|Nov 09:18 PM]:   ako zelite freegame server otidjite na freesamp.eu
    Hankok [19|Nov 09:18 PM]:   :) inace ovo je moje

    Hvala Hankoku što se javio i ponudio ovo. Pa eto, postoje i free opcije. Možemo imati i free server koji se ne plaća, samo nam trebaju ljudi koji će voditi računa o tim serverima, i ne dozvoliti da se zapuste.

    Koliko sam uspeo da vidim, na ovom freesamp.eu možemo da biramo da li ćemo besplatan CS 1.6 server, besplatan Minecraft server ili besplatan SA:MP server. Može samo jedan server za džabe.

    Ako je neko zainteresovan, nek se javi da mu dam login podatke od panela.

    Offline sesay

    • nije problem
    • EPG Global Moderator
    • EPG Experienced Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 150
    • -Receive: 235
    • Posts: 1412
    • Karma: 316
    • Sherpai
    • Awards EPG Staff
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #5 on: November 20, 2018, 07:39:19 PM »
  • [+]0
  • [-]0
  • i opet ce biti napinjanja oko servera svakako
    problem je sto ljudi nece da se cimaju a da ne dobijaju nista zauzvrat (igrache)
    zato je 1.6 sranje
    a ja sam smarac
    nisam za free server nema poente + nzm sta je ikad dobro proizaslo na internetu uz prefix "free" bez uvrede
    cs:go je ok solucija ko neko oce da se cima
    ja necu

    Offline nIgHtMaRe

    • [D] Sumo
    • VIP
    • EPG Active Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 57
    • -Receive: 49
    • Posts: 140
    • Karma: 64
    • Location: Nis
    • Awards [D] Sumo PRO LAVA DAJVERS EPG Retired Staff
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #6 on: November 23, 2018, 04:28:54 AM »
  • [+]0
  • [-]0
  • Iskreno, po meni je mnogo bitnije da se zadrži mesto za EPG zajednicu, dakle ovaj forum.

    Ja sam CS deinstalirao pre skoro 3 godine i on je za mene zatvorena knjiga. Dobra knjiga, puna sjajnih uspomena, većinom sa EPGa. Dobri ljudi pre svega. Normalni. Bolesni, ali normalni.

    Shvatam ja da to nije poenta, da je tema pokrenuta sa ciljem da se nekako spasi i sačuva server, ali neko moje mišljenje je da nema potrebe da se previše cimate ako se ugasi.. jer i ovo što čitam zvuči kao da je već duže vreme na aparatima za veštačko održavanje života. U čemu je onda razlika uopšte?
    Ako neko može da ga opet aktivira i vrati na noge - što da ne. Ako takvih nema, da citiram proročicu
    Quote
    Everything that has a beginning, has an end.


    Offline ^PsYcHo DeLiJa^

    • Professional
    • EPG Veteran
    • EPG Senior Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 505
    • -Receive: 676
    • Posts: 5166
    • Karma: 752
    • Location: Belgrade
    • Православные братья ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΘΥΡΑ 7
    • Awards EPG Staff
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #7 on: November 24, 2018, 12:19:52 AM »
  • [+]0
  • [-]0
  • Због неких проблема на премиум локацији КГБ је продужио своје премиум сервере тако да је нови рок 30.12.2018.

    Offline sLaYeR 雄大

    • Linux System Administrator
    • EPG Veteran
    • EPG Veteran Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 77
    • -Receive: 417
    • Posts: 2351
    • Karma: 618
    • Location: Novi Sad
    • Awards EPG Staff EPG Weed EPG grobar EPG Anime
      • www.epg-hq.com
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #8 on: November 28, 2018, 04:55:58 PM »
  • [+]1
  • [-]0
  • Tuzno je sto je ovako ali drugacije tesko da moze biti. 1.6 je odavno mrtva igrica, bez ozbiljnih ulaganja i cimanja nije moguce odrzati server na nekom zavidnom nivou, a problem je sto smo mi svi fosili matori koji imaju i obaveza u stvarnom zivotu + sto je dobar deo nas zapravo batalio cs.
    Slazem se sa Nifom da je bitno odrzati barem forum, verujem da bi svima bilo zao da odjednom vise ne postojimo uopste, ali moramo biti realni sa situacijom koja je tesko resiva bez regrutovanja "mlade krvi" koja je ultra navucena na ovo (ako takvi jos postoje).

    Offline ZIDAR

    • EPG Veteran
    • EPG Senior Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 2294
    • -Receive: 1814
    • Posts: 5203
    • Karma: 2231
    • Awards EPG Car [D] Kyokushinkai PRO LAVA DAJVERS EPG Staff
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #9 on: December 24, 2018, 08:38:05 PM »
  • [+]1
  • [-]0
  • Mogli bismo da se dogovorimo da se okupimo na Knife-u poslednji put, da mu odamo počast. Ako se niko ne javi da vodi brigu o serveru, imamo fore još nedelju dana i tjt.

    Offline Herkul Poaro

    • VIP
    • EPG New Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 6
    • -Receive: 2
    • Posts: 6
    • Karma: 3
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #10 on: December 24, 2018, 09:24:37 PM »
  • [+]0
  • [-]0
  •               Zdravo,moj nick je Herkul Poaro.Ja sam zainteresovan da vodim server,nalazim igrace,bustam kad imam.Necu moci stalno visiti,jer studiram,ali ja mogu,makar mogu biti tu kad je bust,da usmerim igrace,kazem im da ostanu,objasnim zasto je dobro da budu u admin timu,itd,ako se slazete.Vi placajte(ja ne mogu jer nemam sredstava),ja cu voditi administraciju,i ostale stvari na serveru(admini,bust itd)...Imam iskustva,vodio publice,nazalost,ugasio imao oko 3 serv ukupno ali jako kratko mozda mesec-tri meseca,nisam imao sredstava da placam,pa sam svoje znajnje i vestine usmerio na pomoc drugim serverima.Mnogi me pamte kao dobrog igraca i admina,ima i onima kojima nisam bas odgovarao mozda,ali to je u prirodi ljudi,ne mozemo svima odgovarati.Igram 11 god,admin sam oko 5,6 godina bio admin na pub,cod i sad evo knife tako da ono. :) prepustam vama da odlucite

    Offline ZIDAR

    • EPG Veteran
    • EPG Senior Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 2294
    • -Receive: 1814
    • Posts: 5203
    • Karma: 2231
    • Awards EPG Car [D] Kyokushinkai PRO LAVA DAJVERS EPG Staff
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #11 on: December 24, 2018, 09:28:03 PM »
  • [+]0
  • [-]0
  • Od mene plus. Dečko dobar ko lebac. Crveni, i ostali koji se tako osećaju, hajmo na brzo glasanje u našu privatnu sobu!

    Offline 4x4=12

    • EPG Veteran
    • EPG Experienced Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 47
    • -Receive: 262
    • Posts: 1047
    • Karma: 411
    • Location: on tour
    • Meowingtons
    • Awards PRO LAVA DAJVERS [D] Faraon Premračni Previse lenj 2 EPG Retired Staff (ljubicasta)
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #12 on: December 25, 2018, 02:48:04 PM »
  • [+]0
  • [-]0
  • + i da decko preuzme server, a i da se okupimo jedno vece pre kraja godine. Gnjidare, samo javi na fb ako jos neko hoce .i. <3

    Offline uros ;

    • EPG Global Moderator
    • EPG New Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 385
    • -Receive: 891
    • Posts: 13
    • Karma: 90
    • Awards puja peder EPG Dizajner EPG Staff
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #13 on: December 25, 2018, 11:36:28 PM »
  • [+]0
  • [-]0
  • ale ale leskovac plus xaxaxa

    Offline notice of eviction

    • EPG New Member
    • *
    • Thank You
    • -Given: 2
    • -Receive: 8
    • Posts: 8
    • Karma: 9
      • Awards
    Re: Obaveštenje!
    « Reply #14 on: December 26, 2018, 05:31:29 PM »
  • [+]0
  • [-]0
  • Meni samo nije jasno kako ste vi  zamislili da održavate server živim kad vi prvi ne ulazite.   :biblethump:


     

    hostility
    hostility
    hostility
    hostility